کیوآرگرافی چیست؟

کیوآرگرافی چیست؟

کیو آر کد داینامیک (کیوآرگرافی پویا) چیست؟

این نوع کیو آر کد، با قابلیت ویرایش و تغییر، به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات موجود در آن را در صورت لزوم به روز کنید. کیو آر کد داینامیک معمولاً برای برنامه‌های تجاری و بازاریابی استفاده می‌شود، چون اطلاعاتی که به آنها پیوند داده می‌شود، ممکن است در طول زمان نیاز به تغییر داشته باشد.
کیو آر کد داینامیک، نیازی به چاپ مجدد یا جایگزینی کدها بعد از هربار به روزرسانی اطلاعات ندارد و با استفاده از ابزارهای تحلیلی قابل ردیابی و نظارت است.
در مقابل، کیو آر کد استاتیک، به دلیل داشتن یک URL ثابت، نمی‌تواند به راحتی تغییر کند و این برای اشتراک‌گذاری اطلاعات در حالت های مختلف کارآمد نیست.
به طور کلی، کیو آر کد های داینامیک، روش انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتری برای اشتراک‌گذاری اطلاعات می باشند.

ساخت کیو آر کد داینامیک در سایت کیوآرگرافی امکان پذیر است و به راحتی می توانید انواع کیو آر کدهای داینامیک را بسازید و مدیریت کنید.

همانگونه که از نام سایت کیوآرگرافی مشخص است، این سایت کیو آر کد هایی با ظاهری گرافیکی ارائه می نماید و تنها نقطه اشتراک خروجی های سایت با کیو آر کد های رایج، از بعد ظاهری و داشتن سه چشم بزرگ در گوشه های آن است.

شاید جالب باشد که کیوآرگرافی را در مقایسه با کیو آر کد های رایج به OLED در مقایسه با تلویزیون های سیاه و سفید قدیمی تشبیه نماییم.

کیو آر کد از نظر ظاهری به دو دسته تقسیم می شود:

1) کیو آر کد شفاف یا ترنسپرنت (Transparent QRGraphy)
2) کیو آر کد گرافیکی یا هنری (Artistic QRGraphy)

کیوآرگرافی شفاف یا ترانسپرنت

در این نوع، شما می‌توانید پیکسل های کیو آر کد را به صورت شیشه‌ای درآورده و در زمینه یا بک گراند بارکد، عکس یا لوگو دلخواه خود را، به طور واضح نشان دهید. این تکنولوژی به شما امکان بهره‌مندی از کیو آر کد و عکس پس زمینه را بطور همزمان هدیه می‌دهد.

کیوآرگرافی گرافیکی یا هنری

این نوع از کیو آر کد با قابلیت و انعطاف بالایی که دارد به شما این اجازه را می دهد که شکل و رنگ چشم ها و پیکسل های ساختاری کیو آر کد را به طور دلخواه تغییر داده و آنها را متناسب با سلیقه، رنگ و نوع کار خود، انتخاب کنید. قابلیت درج لوگوی سازمان یا شرکت خود در قلب کیو آر کد از قابلیت های دیگر کیوآرگرافی هنری یا گرافیکی است.

با بهره گیری از فناوری کیوآرگرافی می توانید به کیو آر کد خود هویت انحصاری و اختصاصی و زیبایی خاصی بدهید.

پژوهش ها نشان می دهد تمایل مخاطب به اسکن کیوآرگرافی حداقل پنج برابر بیشتر از کیو آر کد می باشد.

انقلابی در محتوا

کیوآرگرافی از نظر محتوایی، قابلیت ها و مزایای بسیاری را دارا می باشند:
تنوع در محتوا و تناسب با نیاز
کیو آر کد داینامیک، برخلاف کیو آر کد های رایج، می تواند انواع مختلفی از اطلاعات را به صورت: فیلم، عکس، متن، فایل و… بدون محدودیت در خود جای دهد. این ویژگی یعنی تبدیل صفحات کاغذ و تابلوهای تبلیغاتی رایج به تبلیغات و صفحات چندرسانه ای.
بر این اساس می‌توان متناسب با نیاز سازنده، صفحات تخصصی را در کیو آر کد جای داد. به زبان ساده، مخاطب یا اسکن کننده کیوآرگرافی پویا، با اسکن انواع مختلف آن، می تواند به اطلاعات کارت ویزیت، اطلاعات محصول، نقشه راهنما و هر نوع اطلاعات تخصصی دیگر به صورت چندرسانه ای و فقط با یک اسکن دست پیدا کند.

قابلیت به روز رسانی و ویرایش

با این قابلیت، کیو آر کد، یکبار طراحی و چاپ می شود و در صورت لزوم، اطلاعات درون آن ویرایش شده و به روز می گردد. این ویژگی مهم علاوه بر حذف هزینه چاپ مجدد، از مصرف کاغذ و ایجاد زباله، جلوگیری و به سبز ماندن زمین، کمک شایانی می کند.

ثبت آمار و پایش لحظه به لحظه

دارنده کیو آر کد داینامیک، با مراجعه به صفحه اختصاصی خود در سایت کیوآرگرافی، انبوهی از اطلاعات آماری را مشاهده خواهد نمود و این اطلاعات، شامل تعداد اسکن کیو آر کد مورد نظر، زمان اسکن به صورت دقیق، مکان اسکن با رصد بر روی نقشه و حتی نوع دستگاه موبایل اسکن کننده می باشد.
با این قابلیت، مدیریت کمپین های تبلیغاتی، به صورت دقیق و علمی امکان پذیر است.
به طور کلی، فناوری کیوآرگرافی، یک فناوری سبز، دوستدار محیط زیست، تسهیل کننده، کاربردی، کم هزینه و حتی رایگان، عمومی، مدرن و امروزی و در یک کلام، یک استاد همه کار است.

تفاوت‌های کیوآرگرافی و کیو آر کد را در مقاله کیوآرگرافی vs کیو آر کد بخوانید.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *