تبلیغات انتخاباتی موثر با کیوآرکد

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور، بازه زمانی ۳ الی ۹ اسفند ماه، زمان تبلیغات انتخابات مجلس ۱۴۰۲ برای کاندیداهای راه یابی به مجلس دوازدهم در نظر گرفته شده است.

برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به‌همراه ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند ماه در سراسر کشور صورت خواهد گرفت.

روش های تبلیغاتی جهت موفقیت در انتخابات مجلس

تبلیغات انتخاباتی نقش بسزایی در فرایند دموکراتیک ایفا می‌ کنند. شیوه های نوین تبلیغات انتخاباتی، به کاندیداها امکان می‌ دهد تا ایده‌ها، برنامه‌ ها و ارزش‌ های خود را به مردم نشان دهند و متقاعدشان کنند که به آن ها رای بدهند. همچنین، تبلیغات انتخاباتی به مردم اطلاعات لازم را در مورد کاندیداها می دهد تا بتوانند آگاهانه رأی بدهند.

بنابراین، تبلیغات انتخاباتی نقش اساسی در تحقق اصالت فرایند انتخابات و حفظ سلامتی و شفافیت آن دارد. در ادامه چندین روش موثر برای افزایش شانس موفقیت در انتخابات مجلس را بررسی کرده و در سپس روش موثر استفاده از کیو آر کد در تبلیغات انتخابات را معرفی می کنیم.

election-campaigns-techniques

1. رسانه های محیطی و رسانه های مکتوب

بیلبوردهای سطح شهر، استندها، بنرها و هم چنین چاپ بروشور، پوستر و تبلیغات در مجله و روزنامه از روش های سنتی و با این حال موثر در تبلیغات انتخابات مجلس است. چسباندن پوستر در محل های تعیین شده و پخش تراکت از آسان ترین روش های تبلیغاتی است که مردم با کاندیداها، شعارهای تبلیغاتی و ارزش های آنها آشنا می شوند.

2. طراحی و ساخت وب‌سایت

ساخت وب سایت، حتی یک سایت یه صفحه ای می تواند کانالی برای ارجاع همه روش‌ها و کانال‌های تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات مجلس باشد. می توانید یک دامنه سایت با نام خود و پسوند ir و یک قالب آماده بسازید و رزومه، شعار انتخاباتی، برنامه های اینده، تصاویر تبلیغاتی، ویدئوها و تمام انواع تبلیغات خود را در آن قرار دهید.

سایت را می‌توانید ماه‌ها قبل از شروع تبلیغات فعال کرده و مدام آن را به روزرسانی کنید. حتی می توانید بازخورد و نظرات مردم را نیز در سایت خود ببینید و میزان استقبال را آنالیز کنید.

3. ساخت کلیپ تبلیغاتی و پادکست

ساخت ویدئوهای تبلیغاتی یکی از مهم‌ ترین نیازهای تبلیغات موثر است. کلیپ‌ هایی شامل معرفی کاندیدا، برنامه‌های اصلی و اهداف او که به شکلی جذاب طراحی و تدوین شده باشد را می‌توان علاوه بر سایت و شبکه‌ های اجتماعی در تلویزیون‌ نیز تبلیغ کرد. همچنین ساخت پیام‌ های صوتی و ارسال آن در پیام‌ رسان‌ ها و تبلیغ در پادکست‌های پرطرفدار نیز بسیار موثر خواهد بود.

4. شبکه‌ های اجتماعی

تبلیغ در اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و پیام‌ رسان های ایرانی ایتا و سروش همیشه اثربخش است. با داشتن پیج فعال در اینستاگرام، کاندیداها می توانند کلیپ، تصاویر و مطالب مرتبط با اهداف و برنامه‌ های خود را با مردم به اشتراک بگدارند. بنابراین حتی پیش از شروع زمان تبلیغات انتخابات، مخاطبان با تخصص، تجربه و اهداف کاندیداها آشنا خواهند شد. مخصوصا اگر از هشتگ‌ های مرتبط و نکات مهم در کمپین های اینستاگرامی استفاده کنید.

ساخت گروه عمومی در پیام‌ رسان‌ها و بازنشر مطالب سایت و شبکه‌ های اجتماعی در آنها نیز یک ساختار رایگان و گسترده در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار می‌ دهد که کیفیت تبلیغات خود و شانس موفقیت در انتخابات را بالا ببرند.

5. تبلیغات پیامکی

پیامک تبلیغاتی جزو محبوبت ترین روش های تبلیغات برای کاندیداهای انتخابالی است. پنل های پیامکی به دلیل قابلیت‌ ها و امکاناتی که در دسترس کاربران قرار می‌ دهند، کانال های تبلیغاتی مفیدی هستند، زیرا محتوای تبلیغی را در کوتاه‌ترین زمان به دست مخاطبان می رسانند. کاندیداها می‌توانند با ارسال اس ام اس تبلیغاتی به یک منطقه‌ خاص یا بر اساس سن، جنسیت و شغل مخاطب، تبلیغات خود را بهینه کنند.

حالا سوال اینجاست: روشی را که همه از آن استفاده می کنند، چطور می توان متمایز و موثرتر کرد؟

روش تبلیغاتی متمایز و موثر برای انتخابات

کاندیداهای انتخابات مجلس می توانند با ساخت کیوآرکد چند منظوره و قرار دادن لینک کوتاه آن در پیامک های انبوه خود، آدرس شبکه های اجتماعی، ویدئو، صوت، عکس، فایل pdf، متن های تبلیغاتی و … را تنها از طریق یک پیامک کوتاه به مخاطبان خود ارسال کنند.

1. شبکه های اجتماعی

ارسال آدرس تمام شبکه های اجتماعی کاندیداها مثل اینستاگرام، کانال تلگرامی، واتس اپ، ایتا، شماره تماس، کانال آپارات و …

2. انواع فایل ویدئو، صوت، عکس، متن

به اشتراک گذاری ویدئوهای تبلیغاتی، پادکست ها، ویدئو مصاحبه ها و نشست های خبری، فایل pdf رزومه، عکس های تبلیغاتی و …

3. مشاهده آمار و فیدبک

مشاهده آمار بازدید مخاطبان از لینک کیوآرکد و تحلیل فیدبک پیامک های انبوه در پنل کیوآرگرافی شما

حالا که با کاربردها و تاثیر کیو آر کد در تبلیغات موثر انتخاباتی آشنا شدید،

وقت آن است که متمایز از رقبایتان تبلیغ کنید.

کارآمدتر کردن تبلیغات انتخابات با کیو آر کدها

1. دسترسی سریع مخاطب به اطلاعات تبلیغاتی

با اسکن یک کد QR که در تبلیغات چاپی خود قرار داده اید، مخاطبان می توانند سریع به رزومه، شبکه های اجتماعی، وب سایت شخصی و تمام برنامه ها و اهداف شما دسترسی پیدا کنند. 

کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 1
کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 2

2. کاهش هزینه های چاپ تبلیغات

تنها با ساخت یک کیو آر کد در سایت کیوآرگرافی و چاپ آن روی کارت ویزیت خود، تمام اطلاعاتی که می خواهید در بروشور، تراکت، بیلبورد و … چاپ کنید و هزینه های تبلیغاتی خود را کاهش دهید. تمام متریال تبلیغاتی شما تنها با یک اسکن ساده در گوشی همراه مخاطبان شما خواهد بود.

3. اجرای بهینه کمپین های ویدئویی انتخاباتی

می توانید با انتخاب کیو آر کد های چند منظوره علاوه بر اطلاعات متنی مثل شعار تبلیغاتی و روزمه، عکس ها و ویدئوهای تبلیغاتی خود را نیز در آنها قرار دهید و با دسترسی به تعداد اسکن کیوآرکد توسط کاربران، موفقیت کمپین تبلیغات انتخاباتی خود را بسنجید.

کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 3
کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 4

4. قابلیت ردیابی و تحلیل تبلیغات انتخاباتی

از امکانات متمایز کیوآرگرافی دسترسی شما به تعداد، زمان و تاریخ اسکن کیو آر کد، ارائه اطلاعات جغرافیایی اسکن کننده ها بر روی نقشه، نوع و مدل گوشی آنها، امکان گزارش گیری گروهی و گرفتن فایل خروجی آماری برای تحلیل بهتر تبلیغات انتخاباتی شما است.

5. قابلیت ویرایش محتوای تبلیغاتی حتی پس از انتشار

در طول انتخابات، ممکن است نیاز باشد که با توجه به شرایط و رقابت بالا، محتوای تبلیغاتی خود را تغییر دهید. قابلیت ویرایش کیوآرکدهای دینامیک در زمان واقعی تضمین می‌کند که اطلاعات کمپین انتخاباتی شما همیشه به‌روز بماند.

کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 5
کاربردهای تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 6

6. پایداری تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کدها

تبلیغات چاپی و تلویزیونی بعد از اتمام دوره تبلیغات انتخابات از بین می روند، ولی کیو ار کد تا همیشه برای شما باقی می ماند و می توانید تا همیشه از آن برای پرزنت خود و رزومه تان استفاده کنید.

حالا که با کاربردها و تاثیر کیو آر کد در تبلیغات موثر انتخاباتی آشنا شدید،

وقت آن است که متمایز از رقبایتان تبلیغ کنید.

استفاده گسترده از کیو آر کد ها در تبلیغات انتخاباتی

انواع تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 1

تبلیغات چاپی

بروشور، تراکت، روزنامه، مجله و …

انواع تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 3

تبلیغات محیطی

بیلبوردها، استندها، بنرها و …

انواع تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 4

تبلیغات تلویزیونی

ویدئویوهای تبلیغاتی، مصاحبه ها و …

انواع تبلیغات انتخاباتی با کیو آر کد 1

کارت ویزیت

تمام اطلاعات شما در یک کارت کوچک