سوالات متداول

QR-Code مخفف Quick Response Code به معنی بارکد پاسخ سریع نوعی بارکد دوبعدی است که از نظر تنوع، حجم و نحوه قرارگیری اطلاعات در خود از ساختار و سیستم خاص و منحصر به فردی تبعیت می‌کند. کیوآرکد توسط شرکت دِنسووِیو (DENSO WAVE) که یکی از شرکتهای زیرمجموعه تویوتای ژاپن است در سال ۱۹۹۴ میلادی ابداع گردید.

قابلیت ذخیره اطلاعات زیاد در مساحت کم، سرعت در اسکن شدن و همچنین انعطاف پذیری این بارکدها از لحاظ گرافیکی از دلایل ترجیح این نوع بارکدها نسبت به بارکدهای یک بعدی است.

جهت آشنایی بیشتر با کیوآرکدها مقاله کیوآرکد چیست؟ را در وبلاگ کیوآرگرافی مطالعه بفرمایید.

کیوآرگرافی، همانگونه که از نامش پیداست ظاهری گرافیکی داشته و تنها نقطه اشتراک آن با کیو آر کد های رایج از بعد ظاهری، داشتن سه چشم بزرگ در گوشه های آن است. شاید جالب باشد که کیوآرگرافی را در مقایسه با کیو آر کد های رایج به OLED در مقایسه با تلویزیون های سیاه و سفید قدیمی تشبیه نماییم.

کیوآرگرافی می­تواند اطلاعات چندرسانه ­ای و نامحدود را ارائه بدهد و می­توان اطلاعات آن را حتی پس از چاپ ویرایش و آمار اسکن ­های آن را از طریق پنل مدیریت رصد نمود.

مقایسه کیوآرگرافی با کیو آر کد” را در این مقاله بخوانید.

بله، کیوآرگرافی با تمام اپلیکیشن­ ها و نرم افزارهای بارکدخوان سازگار است و حتی در برخی موارد به خاطر رعایت استانداردها از برخی کیوآرکدها سریع تر هم اسکن می­شود.

اگر کیوآرگرافی شما از انواع پویا (داینامیک) باشد به راحتی می­توانید از طریق پنل مدیریت خود، محتوای آن را ویرایش و بروزرسانی نمایید، حتی پس از چاپ!

اگر مثلا بخواهید بعد از ساخت کیو آر کد کارت ویزیت، آن را به محتوای ویدیویی تغییر دهید، اگر کیوآرگرافی شما از انواع پویا (داینامیک) باشد؛ جواب مثبت است، باید با پشتیبانی کیوآرگرافی تماس بگیرید و درخواست بدهید.

شما می­توانید با بررسی خروجی آمار اسکن ­ها از طریق پنل مدیریت خود، از میزان بازدید محتوای کیوآرگرافی، مقایسه راه ­ها و کانال ­های تبلیغاتی که استفاده کرده اید، ساعت و تاریخ دقیق اسکن­ ها و سایر اطلاعات مطلع شوید و تصمیمات دقیق و استراتژیکی را در حوزه تبلیغات و اطلاع­ رسانی خود بگیرید.

کیوآرکدهای معمولی که قابلیت­ ها و خدمات کیوآرگرافی را ندارند رایگان هستند و ما هم سرویس رایگان ساخت کیوآرکد را ارائه می­ دهیم.
سرویس­ های خارجی هم که خدمات کیوآرکد پویا را به صورت رایگان ارائه می­دهند بعد از مدتی سرویس را قطع می­ کنند و تقاضای پول با مبالغ سنگین دلاری و یورویی دارند ولی سرویس کیوآرگرافی هم بسیار ارزان­تر است و هم قابل اعتماد و اتکاتر

برای اینکه خیال کاربر راحت باشد و دغدغه تمدید کیوآرگرافی و هزینه­ های شارژ سالیانه و ماهیانه را نداشته باشد سرویس 5ساله­ کیوآرگرافی هم ارائه می­شود. شرکت­ های خارجی غیرقابل پیگیری‌تر و دور از دسترس هستند، پشتیبانی گرفتن از سرویس ­های خارجی هم سخت‌تر هست، تحریم و مشکلات جابجا کردن پول و هزینه­ ی بالای خدمات هم مزید بر علت هست. ما به مشتریان بزرگ و معروفی خدمات کیوآرگرافی را ارائه می­دهیم از جمله: شرکت اسنپ، انتشارات جهاد دانشگاهی، شیرینی سنتی، تولیدی های مواد غذایی و … با این حال اگر حجم خدماتی که می­خواهید از کیوآرگرافی دریافت کنید بالا باشد قرارداد رسمی هم جهت اطمینان شما می­تواند منعقد شود.

بله، از تمامی نقاط جغرافیایی جهان سرورهای ما دردسترس است و از هرکجای دنیا می­توان اسکن نمود و محتوای کیوآرگرافی را مشاهده کرد.

در حال حاضر حداکثر سایز مجاز جهت آپلود هر فایل بر روی سایت تا 100 مگابایت می­ باشد.

فرمی جهت دریافت اطلاعات تماس مخاطبان کیوآرگرافی شما می­باشد. این فرم در حال حاضر دارای 3 بخش نام و نام خانوادگی، ایمیل و موبایل است، مخاطب با تکمیل آن و لمس دکمه ارسال اطلاعات تماس خود را به پنل شما ارسال می­نماید، شما می­توانید با ورود به پنل مدیریت خود بانک اطلاعاتی مشتریان خود را دانلود نموده و در سیستم CRM کسب و کار خود مورد استفاده قرار دهید.

لینک­ کوتاه ارائه شده در کنار کیوآرگرافی راه دسترسی ثانویه به محتوای کیوآرگرافی شما هست، اگر کسی دسترسی به نرم افزار اسکنر کیوآرکد را نداشت می­تواند لینک را در مرورگر وارد کند تا محتوا را ببیند و یا اگر بخواهید اطلاعات کیوآرگرافی خود را در فضای مجازی یا پیامک برای کسی ارسال کنید می­توانید از این لینک به جای کیوآرکد استفاده کنید.