کیوآرگرافی vs کیو آر کد

کیوآرگرافی vs کیو آر کد

برتری مطلق کیوآرگرافی نسبت به کیو آر کد های رایج:

1. از نظر ظاهری:

کیوآرگرافی برخلاف QR code ازنظر ظاهری، زیبا و متناسب با طرح و رنگ دلخواه شما برخوردار می‌باشد، کیوآرگرافی این امکان را به شما می دهد، که بر اساس محتوا، حتی شکل چشم ها و پیکسل های آن را انتخاب نموده و از رنگ بندی های متنوع آن بهره مند شوید.

هویت بخشی:

مدیران خلاق و صاحبان موفق مشاغل سعی می کنند، در تبلیغاتی که دارند هویتشان به شکل انحصاری و اختصاصی نشان داده شود، کیوآرگرافی، این ویژگی را به بهترین شکل به آنان هدیه می‌دهد.

با این قابلیت، می‌توانید لوگوی مورد نظرتان را در قلب QR code درج و کیوآرگرافی را برای کسب و کار خودتان ویژه یا انحصاری کنید.

این قابلیت در کیوآرگرافی های شفاف یا شیشه ای به اوج خود میرسد، و اینجاست که شما می توانید QR code را بر روی عکس مورد نظرتان بدون خدشه، جانمایی کنید.

کیوآرگرافی های شفاف، زیبایی بصری خاصی برای مخاطبان شما ایجاد خواهند کرد.

2. از نظر محتوایی:

QR code های رایج به صورت استاتیک یا ایستا می‌باشند، که علاوه بر مشکلاتی که در ظاهر QR code به دلیل الزام به گستردگی اندازه آن ایجاد خواهند نمود از مزیتهای کیوآرگرافی پویا، محروم می باشند. این مزیت ها عبارتند از:

الف. قابلیت به روز رسانی

اطلاعات درون کیوآرگرافی پویا، قابلیت ویرایش یا به‌روزرسانی را دارا می باشند‌‌؛ این مزیت یعنی “یک بار کیوآرگرافی را چاپ و سال ها با به روزرسانی اطلاعات درونی آن به راحتی از آن استفاده کنند” اینجاست که باید به درستی نام فناوری کیوآرگرافی پویا را ” فناوری سبز” یا دوستدار محیط زیست نهاد.

 ب. قابلیت ارائه آمارو پایش

دارنده کیوآرگرافی پویا می‌تواند، با مراجعه به صفحه اختصاصی خود، در سایت کیوآرگرافی دات کام در خصوص تعداد اسکن کیوآرگرافی مورد نظر، زمان اسکن بر اساس تاریخ و ساعت دقیق، مکان اسکن با رصد بر روی نقشه و حتی نوع دستگاه موبایل اسکن کننده، اطلاعات آماری کاربردی و شگفت انگیزی دریافت کند. این یعنی مدیریت علمی و دقیق کمپین ها، برنامه ها و تبلیغات،  چه در حوزه برگزاری کنفرانس ها وغیره، و چه در حوزه بازاریابی و فروش و حتی امور شخصی است.

ج. ارائه آدرس بسیار کوتاه

با ساخت کیوآرگرافی پویا علاوه بر مزایای فوق، آدرس کوتاه سه کاراکتری نیز به سازنده هدیه می شود، که با این آدرس فوق العاده، می توان در شبکه های اجتماعی، حضور تبلیغاتی و بسیار موثری برای کسب و کار خود داشته باشید.

د. تنوع در کاربردها

با مراجعه به صفحه مربوط انواع کیوآرگرافی، در سایت qrgraphy.com متوجه خواهیم شد که می توان برای پاسخگویی به هر نیاز، از تهیه کارت ویزیت،  تبلیغات و بازاریابی، معرفی محصولات، ارسال پیامک، معرفی شبکه های اجتماعی و… تا ایجاد و ارائه صفحات موبایلی تخصصی که شامل: صفحات تخصصی تولید، صفحات تخصصی محصول، صفحات تخصصی کتاب و انتشارات و… از کیوآرگرافی استفاده نمود.

ه. فناوری نوین

استفاده از فناوری کیوآرگرافی، علاوه بر سرعت و دقتی که بر روی کار ها دارد، می تواند نشان دهنده مدرن و به روز بودن فرد استفاده کننده، از آن باشد و شاید بتواند آنرا فناوری لاکچری نیز نام گذاری کند.

در مقایسه کلی QR code های رایج  با کیوآرگرافی، این نکته ضروری است که اگر چه می توان QR code را بیس و ریشه کیوآرگرافی دانست، اما کیوآرگرافی های پویا، با توجه به مزیت های ذکر شده، ابدا! قابل مقایسه و جایگزینی با QR code نیست. این مقایسه مانند مقایسه محیط ویندوز با محیط Dos می باشد، که اگرچه Dos ریشه ویندوز است اما استفاده از Dos و عدم بهره‌مندی از ویندوز، محروم کردن خود از زیبایی و فناوری است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *