کیوآرگرافی vs کیوآرکد

کیوآرگرافی vs کیوآرکد

برتری مطلق کیو آر گرافی نسبت به کیو آر کد های رایج:
1. از نظر ظاهری: کیو آر گرافی برخلاف کیو آر کد از ظاهری زیبا و متناسب با طرح و رنگ دلخواه شما برخوردار می‌باشد کیو آر گرافی این امکان را به شما می دهند که بر اساس محتوا حتی شکل چشم ها و پیکسل های آن را انتخاب نموده و از رنگ بندی های متنوع آن بهره مند شوید.
 هویت بخشی:
 مدیران خلاق و صاحبان موفق مشاغل  سعی می کنند در تبلیغاتی  که دارند هویتشان به شکل انحصاری و اختصاصی نشان داده شود. کیو آر گرافی این ویژگی را به بهترین شکل به آنان هدیه می‌دهد.
 با این قابلیت می‌توانید لوگوی مورد نظرتان را در قلب کیو آر گرافی درج و کیو آر گرافی را برای کسب و کار خودتان ویژه سازی یا انحصاری کنید.
 این قابلیت در کیو آر گرافی های شفاف یا شیشه ای به اوج خود میرسد و اینجاست که شما می توانید بر روی عکس مورد نظرتان کیو آر گرافی را بدون خدشه به محتوای عکس ایجاد کنید.
 کیو آر گرافی های شفاف، زیبایی بصری خاصی برای مخاطبان شما ایجاد خواهند نمود و در عین حال مختص کار خودتان هستند.
2. از نظر محتوایی:
 کیو آر کد های رایج به صورت استاتیک یا ایستا می‌باشند که علاوه بر مشکلاتی که در ظاهر کیو آر کد به دلیل الزام به گستردگی اندازه آن ایجاد خواهند نمود از مزیتهای کیو آر گرافی پویا محروم می باشند.  این مزیت ها  عبارتند از:

الف.  قابلیت به روز رسانی
 اطلاعات درون کیوآرگرافی پویا، قابلیت ویرایش یا به‌روزرسانی را دارا می باشند‌‌؛  این  مزیت یعنی ” یک بار کیوآرگرافی را چاپ و سالها با به روزرسانی اطلاعات درونی آن به راحتی از آن استفاده کن”  اینجاست که باید به درستی نام فناوری کیو آر گرافی پویا را ” فناوری سبز”  یا دوستدار محیط زیست نام نهاد.
 ب. قابلیت ارائه آمارو پایش
 دارنده کیو آر گرافی پویا می‌تواند با مراجعه به صفحه اختصاصی خود در سایت کیو آر گرافی دات کام در خصوص تعداد اسکن  کیو آر گرافی مورد نظر خود،  زمان اسکن بر اساس تاریخ و ساعت دقیق،  مکان اسکن با رصد  بر روی نقشه و حتی نوع دستگاه موبایل اسکن کننده،  اطلاعات آماری کاربردی و شگفت انگیزی دریافت کند. این یعنی مدیریت علمی و دقیق کمپین ها، برنامه ها و تبلیغات،  چه در حوزه برگزاری کنفرانس ها و…  و چه در حوزه بازاریابی و فروش و حتی امور شخصی.
ج.  ارائه آدرس بسیار کوتاه
 با ساخت کیو آر گرافی پویا علاوه بر مزایای فوق، آدرس کوتاه  دو کاراکتری نیز به سازنده هدیه می شود که با این آدرس فوق العاده کوتاه می توان در شبکه های اجتماعی حضور تبلیغاتی و بسیار موثری برای کسب و کار خود داشته باشید.
د. تنوع در کاربردها
 با مراجعه به صفحه مربوط به انواع کیو آر گرافی در سایت qrgraphy.com  متوجه خواهیم شد که می توان برای پاسخگویی به هر نیاز، از تهیه کارت ویزیت،  تبلیغات و بازاریابی، معرفی محصولات، ارسال پیامک، معرفی شبکه های اجتماعی و…  تا ایجاد و ارائه صفحات موبایلی تخصصی نظیر صفحات تخصصی تولید، صفحات تخصصی محصول، صفحات تخصصی کتاب وانتشارات و…  از کیو آر گرافی استفاده نمود.
ه. فناوری نوین
 استفاده از فناوری کیو آر گرافی علاوه بر جهشی که در کارها به دلیل سرعت و دقت بی نظیر خود دارد، می تواند نشان دهنده مدرن و به روز بودن فرد استفاده کننده از آن باشد و شاید بتوان آنرا فناوری لاکچری نیز نام  نهاد.
 در مقایسه کلی کیو آر کد های رایج  با کیو آر گرافی،  این نکته ضروری است که اگر چه می توان کیو آر کد را بیس و ریشه کیو آر گرافی دانست  اما کیو آر گرافی پویا با توجه به مزیت های ذکر شده ابدا قابل مقایسه و جایگزینی با کیو آر کد نیست. این مقایسه مانند مقایسه محیط ویندوز با محیط Dos  می باشد که اگرچه Dos ریشه ویندوز است  اما استفاده از Dos و عدم بهره‌مندی از ویندوز سوال برانگیز و محروم کردن خود از زیبایی و فناوری است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *